10 maj 2009

"Fountain Pen Patents 1911 to the 50s" by George KovalenkoW moim odczuciu historia pióra wiecznego to już w tej chwili dziedzina nauki. Zanim zostanie wprowadzona na "uczelniane salony" upłynie pewnie sporo wody, ale zakres możliwości badawczych, a przede wszystkim już obecny stan wiedzy, wg mnie spokojnie wypełniłby czteroletnie studia magisterskie i zapewne nie w całości. To by dopiero było coś - magister od piór:)

Bez cienia wątpliwości jednym z obszerniejszych tematów, na którym nie jeden student by poległ, są patenty, a wraz z nimi także wzory i znaki towarowe. Dzięki panu Georgowi Kovalenko, autorowi książki "Fountain Pen Patents", mamy na rynku publikację niezwykłą, która wprowadza nas w ten niesamowity świat ludzkiej wyobraźni, kreatywności i ... historii."Fountain Pen Patents" nie jest pozycją dla każdego. To kompendium wiedzy pozwalające dotrzeć do materiałów źródłowych w internetowych bazach patentowych (autor w pierwszym rozdziale dokładnie wyjaśnia jak właściwie używać tego potężnego narzędzia, którym w istocie jest książka w połączeniu z komputerem z dostępem do internetu). Nie zawiera zdjęć, zaledwie kilka rysunków, ale dla zaawansowanego kolekcjonera czy pasjonata tematu jest pozycją bezcenną. Publikacja zawiera najważniejsze informacje o 4 435 patentach, 475 wzorach i 410 znakach towarowych.


Autor książki, George Kovalenko, jest kanadyjskim kolekcjonerem piór RHR (red hard rubber - wczesne, kauczukowe pióra w czerwonym kolorze). Na przygotowanie książki poświęcił ponad 10 lat żmudnej pracy. Powstało dzięki temu dzieło wybitne, bez którego trudno wyobrazić sobie poważne kolekcjonerstwo. W chwili obecnej kończy pracę nad pierwszą częścią poświęconą wczesnej produkcji piór i tym, którzy je wytwarzali. Gorąco polecam!

Autor: George Kovalenko
Tytuł: Fountain Pens Patents 1911 to the 50s, Volume 2
Wydawca: The Writing Hand Press, Kanada
Rok wydania: 2006
ISBN: 0-9781134-0-3
Stron: 303
Format: A4, oprawa twarda

Wszyscy zainteresowani nabyciem książki mogą to zrobić bezpośrednio kontaktując się z Autorem: e-mail George Kovalenko