24 sty 2009

Notka organizacyjna


Zostałem właśnie zaproszony przez Rkę do współtworzenia niniejszego bloga :-) Jest to tym bardziej ekscytujące, że jest on w całości poświęcony głównie tym starszym instrumentom piśmienniczym, które oprócz nieodpartego uroku i piękna przedmiotów użytkowych, mają w sobie "to coś", czego niejednokrotnie brakuje piórom współczesnym... I nie jest to li tylko oryginalna stylistyka minionych epok czy też znakomite, fleksowe stalówki, które są gwarancją pięknego, cieszącego oko stylu pisma, ale przede wszystkim fakt, że większość tych starych, często bogato zdobionych piór jest w pewien sposób nieodłączną częścią naszej historii oraz świadectwem czasów, które nigdy już nie wrócą...

7 komentarzy:

 1. :-) A ja bardzo się cieszę, że będziemy mogli budować tego bloga jako "team" i mam nadzieję, że uda nam się tą pasją zarażać, a przede wszystkim pokazywać, że stare pióro to niekoniecznie musi być "przedmiot gablotkowy", niesprawny i ze względu na wiek w złym stanie ogólnym, a wręcz przeciwnie, że podobnie jak stary zegarek, samochód lub cokolwiek innego, może być wyśmienitym i pięknym przedmiotem codziennego użytku, w niczym nie ustępującym współczesnym piórom. Amen! :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mocna ekipa. Teraz będę dwa razy częściej sprawdzał, czy nie ma czegoś nowego na blogu:)

  Artur arpm

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę udanej współpracy. To wspaniale, że macie czas i chęci aby swoją wiedzą i swoją pasją podzielić się z innymi. POWODZENIA.

  hako

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem pod wrażeniem Waszego profesjonalizmu. Stworzycie duet jakiego nie ma na świecie. Powodzenia w tworzeniu prawdziwego dzieła.
  Trzymam kciuki.
  Mario66

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też się dopiszę skromnie. Dzięki Bloginii mam miejsce, które wypełnia moje liczne luki w wiedzy o piórach. Jestem wprawdzie "zwykłym zjadaczem piór", ale wiedza nikomu jeszcze nie zaszkodziła. To naprawdę niewysłowienie cudowne, że jest tutaj i historia, i anatomia, i ciekawostki (tych "i" jest całe mnóstwo). A wszystko napisane w sposób nie pozostawiający cienia wątpliwości, rozwiewający mroki niewiedzy, z naprawdę pięknymi zdjęciami, z przebijającym bardzo emocjonalnym stosunkiem Bloginii do starszych piór, stylem, o który tak dzisiaj rzadko. Gratuluję Bloginii i składam hołd. Zaraziłaś mnie, zatwardziałego użytkownika jedynie nowych piór, który wzdragał się na myśl, że mógłby wziąć gołą ręką stare i używane pióro, zachwytem do nich. Kiedyś znajdzie się pewnie pióro dla takiego jak ja - wszystko dzięki Tobie.
  Marek Li

  OdpowiedzUsuń
 6. Blog był świetny a w duecie może będzie jeszcze lepszy - najlepszy - życzę wygrania skutera w konkursie na blog roku 2009 (ale jak się nim podzielicie?)
  Pozdrawiam
  CezaryF

  OdpowiedzUsuń
 7. :-) Myślę, że wyjątkowo także i w imieniu Ihiego, mogę gorąco podziękować Wam za tak miłe komentarze.
  Skuterem będziemy rozwozić po szkołach darmowe piórka dla dzieciaków ;-)

  OdpowiedzUsuń