23 lip 2009

Wielcy i pióra c.d.


Natrafiłam ostatnio na kilka następnych informacji w tym temacie. W niektórych przypadkach niestety nie były dokładne, ograniczając się tylko do marki pióra. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę cały okres życia człowieka, tak na prawdę trudno ustalić, któ
ra faktycznie marka czy model były przez daną osobę używane, bo tak jak w przypadku nas, współczesnych, tak i wtedy, gusta mogły ulegać zmianom.

Przedstawione na zdjęciach pióra są więc w przypadku np. Marii Dąbrowskiej czy Kornela Makuszyńskiego tylko przykładami, domniemaniem z dużym marginesem błędu. Zabawa jest jednak fajna i warta nie tylko świeczki:)
2 komentarze:

 1. Gdzieś tam w czeluściach Internetu znalazłem także informację, że Czesław Miłosz pisał Watermanem, astronom Kazimierz Kordylewski używał pióra Wahl-Eversharp Doric ze stalówką Adjustable a Winston Churchill pisal Conway-Stewartem....ale nie piórem, tylko stylografem. Królowa Elżbieta z kolei takze czesto ofiaruje glowom panstw piora Conway Stewart (dlatego podobno prezydent Bush i Clinton pisali Conwayami), natomiast wiele lat temu swoim asystentom i personelowi na swieta przekazywala piora Wyvern. Sama od lat podobno uzywa Parkerów ;-)

  Pozdrawiam cieplo

  OdpowiedzUsuń
 2. O Miłoszu też słyszałam, że Watermana, a przynajmniej w ostatnim okresie życia, gdzieś nawet przemknęło mi zdjęcie z Liasonem. Sądzę jednak, że tych piór pewnie miał trochę różnych, w tym największy właśnie kłopot:)
  Wielkie dzięki za uzupełnienia! Wykorzystam jak nic:)

  Serdeczności moc.

  OdpowiedzUsuń