10 kwi 2009

Wahl-Eversharp Equi-poised Vest Pocket, c. 1932


W AD 1932 Wahl-Eversharp nie tylko stworzył serię Doric, ale także wprowadził kilka istotnych zmian jeśli chodzi o pióra Equipoised: modele Gold Seal nadal były produkowane, jednak tym razem nazwa została zmieniona na "Gold Seal Pens":

Wahl-Eversharp - Gold Seal, c. 1932

Nazwa Equi-poised natomiast zostala zarezerwowana dla nieco skromniejszych (i mniejszych rozmiarowo) piór, które reklamowane były jako niezwykle lekkie i wyważone instrumenty piśmiennicze:

Wahl-Eversharp Equi-poised Vest Pocket i Purse Pens, c. 1932

Nowe Equi-Poised występowały w trzech wersjach: "Full Size", "Vest Pocket" i "Purse Pen".

Jeśli chodzi o wymiary nowej kolekcji Equipoised, to najwieksze rozmiarowo były pióra były w wersji Full Size, czyli tradycyjne, standardowe modele z klipsem. Drugi co do wielkości był nieco mniejszy "Vest Pocket", z niewielkim klipsem ("clasp"), a zaraz po nim były Equipoised Purse Pens", czyli wersja dla Pań, również wyposażona w "clasp", jednak ozdobiona nie podwójnymi ringami tak jak pozostałe pióra, ale cienką obrączką z "romboidalnym" wzorem - takim, jak w piórach Deco Band.

Pióro uwiecznione na poniższych zdjęciach to męska wersja Equi-Poised czyli model Vest Pocket. Pióra te, nieco większe niz damskie "Purse Pen", zaprojektowane były do noszenia w kieszeni kamizelki.

Wahl-Eversharp Vest-Pocket Pen w kolorze Jet-Black, c. 1932

Wahl-Eversharp Vest-Pocket Pen w kolorze Jet-Black, c. 1932

Wahl-Eversharp Equi-Poised Vest-Pocket Pen, 1932

2 komentarze:

  1. No słodkie i tyle:) Świetna ta reklama z uwzględnieniem damskich - mówiąc szczerze jeszcze takich kolorowych nie widziałam na oczy, ani na żywo ani na żadnej aukcji... że "rare"? ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. "Kieszonkowe" Equipoised są rzeczywiście cokolwiek mniej spotykane niż pióra "full size" i w związku z tym są dosyć "uncommon". Natomiast Purse Pens, czyli "torebkowa", damska wersja Equipoised, jest jeszcze bardziej "rare" i nawet ostatnio "wkręciła" nawet Davida Isaacsona - udało mu się już znaleźć "Purse Pens" w kolorze Flamingo Red i Brazilian Green - ten ostatni w wersji Ringtop i do tego jeszcze z Gold Seal :-) Mam nadzieję, że też kiedyś sobie jakieś "Equipurse" ustrzelę ;-)

    OdpowiedzUsuń