10 lis 2010

Forum o piórach


O ile kolekcjonerstwo piór w naszym kraju jest o wiele mniej rozwinięte niż w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy, Francja czy inne kraje Europy Zachodniej, nie znaczy to, że nie istnieje ono wcale. Choć na razie nie doszliśmy jeszcze do etapu jak kraje zachodnie, gdzie oprócz licznej grupy kolekcjonerów istnieje także wiele stron internetowych, organizacji i grup dyskusyjnych poświęconych temu tematowi, wiele się zmieniło - na lepsze.

Nie tak dawno, bo kilka dni temu, powstało nowe forum - Forum o piórach.

Jest to forum, które powstało niejako z potrzeby i choć jak dotąd jest ono jeszcze stosunkowo "młode", FOP jest forum w pełni niezależnym i bardzo dobrze zorganizowanym. Co dzień przybywa nowych użytkowników i mamy nadzieję, że nowe forum nadal będzie się rozwijać w takim tempie jak ma to miejsce w tej chwili.

A być może za kilka, bądź kilkanaście lat doczekamy się kolekcjonerskiej społeczności na miarę The Fountain Pen Network i pojawi się u nas kilku lub kilkunastu kolekcjonerów na światowym poziomie, którzy przyczynią się do dalszego rozwoju naszej kolekcjonerskiej społeczności.


Photobucket

Strona główna

5 komentarzy:

 1. Coś mi się wydaje, żeśmy limit przekroczyli - taka popularność i odzew zarazem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A po co kolejne forum o piórach ? jest już jedno dobrze działające wiec nie lepiej się jednoczyć a nie dzielić ?

  OdpowiedzUsuń
 3. A po co kolejna książka o piórach, czy kolejne pióro? ;-) Jeżeli spojrzy się na ten temat odrzucając tło emocjonalne sprawa będzie prosta - wiedza i dostęp do niej jest rzeczą bezcenną przecież.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tego wszystkiego sa już trzy fora:

  1. www.piorawieczneforum.pl
  2. www.forumopiorach.net
  3. www.piorawieczne.fora.pl

  W Polsce nigdy nie może być tak, że jest jedno a dobre? Musicie tworzyć klony?

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jestem dobrym adresatem zapytania:) Należałoby je zadać administratorom forów o przewodniej nazwie "piorawieczne", bo zdaje się, że to właśnie to forum uległo rozklonowaniu. Dla pocieszenia mogę jedynie powiedzieć, że na świecie forów o piórach jest już pewnie "dziesiąt", w tym w samych Stanach jakieś naście (nie prowadzę statystyk) ;), więc problem (o ile to rzeczywiście problem) nie jest tylko rodzimy.

  OdpowiedzUsuń